Home
platební karty
platební karty

Google plánuje vydávat fyzické plastikové platební karty k službě Google Walet (Peněženka Google). S pomocí této karty bude možné nakupovat i v obchodech, které nebudou mít terminály NFC.

NFC (Near Field Communication) je technologie která umožňuje například zákazníkům uložit si informace o debetní/kreditní kartě do úložiště, kterým může být třeba mobilní telefon a následně pak pomocí těchto údajů provézt platbu. Google Walets už takové to platby nabízí. Vzhledem k neexistenci fyzických platebních karet však přichází o dnes ještě dominantní segment trhu.

Karty budou vydávány pod nynějším názvem služby, tj. Google Walet.

Tyto platební karty bude možné používat stejně jako běžné debetní nebo kreditní karty a bude s nimi možné platit ve všech obchodech které mají terminály pro příjem běžných platebních karet.

S pomocí služby Google Wallet si uživatelé budou moci dobíjet vlastní platební karty, stejně jako karty jiných uživatelů Google Walets.

Platební karta Google Wallet bude přímo provázána s aplikací Google Wallet v smartfonu uživatele. Bude tak možné třeba zjišťovat zůstatky. Bude možné provádět platby z reálných platebních karet, případně z karet Google Walets.

Uživatel bude moci do aplikace přidávat své platební karty vydané různými institucemi a pak přímo z nich platit nebo z nich navyšovat aktiva karet Google Walets.

Reálné plastikové karty by měly jít na dálku zablokovat podobně jako celá aplikace, případně její virtuální karta.

5th Lis 2012
platební karty

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

platební karty
 
platební karty
platební karty
In collaboration with Osobní bankrot.info.