Home
platební karty
platební karty

Na začátku prosince 2011 Raiffeisenbank preventivně zablokovala přibližně 3000 kreditních karet svých klientů.

Podle zpravodajství ČT se tak stalo u klientů, kteří platili kreditní kartou na některých čerpacích stanicích v České republice i zahraničí.

Některé klienty Raiffeisenbank informovala SMSkou:

„Vážený kliente, Vaši kreditní kartu jsme zablokovali z důvodu ohrožení její bezpečnosti. V příštích hodinách Vás kontaktuje bankéř.“

Dalšé klienti se o zablokování kreditní karty dověděli až při placení nebo výběru hotovosti v bankonatu.

Banka slíbila zablokované karty nahradit bezplatně novými a vrátit všechny peníze o které by klienti přišli při podvodných transakcích.

Hromadná blokace platebních karet číslo

Pár týdnu po první ostudné hromadné blokaci platebních karet Raiffeisenbank znovu zaúřadovala. K vánočním svádkům nadělila zablokování karet dalším stovkám klientů. Dlužno bance připsat k dobru, že k blokacím došlo až po vánočních svátcích, nikoliv před nimi.

Citlivé údaje, které by mohly být zneužity tentokrát zmizely v jedné zahraniční firmě zpracovávající data o platebních kartách.

Osobně se mi tyto hromadné blokace vůbec nelíbi, nedovedu si třeba představit, že trávím dovolenou na někde opačném konci světa a milá raifka, mě takto odstřihne od finančních prostředků.

2nd Led 2012
platební karty

3 komentáře to “Raiffeisenbank zablokovala platební karty tisícům klientů”

  1. Karla napsal:

    Je vhodné se podívat na web Raiffeisenbank – http://www.rb.cz – ani zmínka, na můj dotaz na call-centrum, co má dělat syn, který musí v zahraničí zaplatit hotel, mi sdělili, že mu přijde nová karta.

  2. Petr napsal:

    Kdyz ma nekdo jen jednu kartu, tak to je opravdu problém.

    Proto je bezpodmínečně nutné mít, když už ne karty od 2 bank, tak alespoň od 2 různých asociací přiřazené k různým účtům v jedne bance.

    Když pak příjdu v zahraničí o kartu třeba krádeží pak si jí nechám zablokovat a použiji jinou (pokud tedy nejste tak nerozumný, že máte všechny platební karty na jednou místě, třeba v peněžence). Další věc, náhradní kartu za zablokovanou si můžete nechat poslat kurýrem do 24 hodin.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

platební karty
 
platební karty
platební karty
In collaboration with Osobní bankrot.info.