Home
platební karty
platební karty

Stává se mi docela často, že potřebuji z bankomatu vybrat hotovost v bankovkách konkrétní nominální hodnoty. Někdy potřebuji drobnější hotovost, jindy naopak chci aby bankovek bylo co nejméně.

Takovýto požadavek zákazníků by nemělo být problém splnit. Jenže … Znáte to naše banky.

Do nedávna nabízela volbu konkrétních bankovek při výběru z bankomatu pouze JEDNA banka a to Air Bank.

Teď se přidala UniCredit Bank, která umožňuje nakombinovat si bankovky podle vašich představ v bankomatu na náměstí Republiky v Praze.

Během června by tato příjemná novinka měla být zavedena v 80 bankomatech UniCredit Bank, které podporují vkládání peněz v hotovosti. Do konce roku by mělo být možné provézt volbu bankovek ve všech 163 bankomatech, které provozuje UniCredit Bank.

O podobném servisu uvažuje i Česká spořitelna, jejíž majitel Erste Bank už volbu bankovek nabízí v Rakousku a zavedl jí i u své dceřiné společnosti Slovenské spořitelny.

platební karty

One Response to “UniCredit Bank je 2. bankou v ČR, v jejíž bankomatech si můžete zvolit v jakých bankovkách chcete uskutečnit výběr hotovosti”

  1. Jaroslav napsal:

    Spořitelně ještě dožívá pár bankomatů co maji jen dvě přihrádky na hotovost (obvykle jsou tam nominály 200 a 1000). To by moc velký výběr nominálů neumožnilo. Nicméně už se těšim, až to bude standard. Před časem jsem se tady podivoval, co je na tom tak exkluzivního, když je to jen otázka software bankomatu (a toho nápadu). A samozřejmě je potřeba to nějak "vykomunikovat" s uživatelem. Programátoři jsou obvykle mladí lidé kolem pětadvacítky (byť znám i několik 50+), měli by si uvědomit, že se k bankomatu mohou dostat za účelem výběru i lidé bez technického myšlení nebo matematiského vzdělání. Už jsem viděl i případ člověka, kterému dělalo problém pochopit, že si nemůže vybrat 2.500,- když má bankomat jen dvoustovky (nápis na obrazovce zadejte částku dělitelnou 200 beze zbytku) a furt mu vyhazuje kartu ven. V Itálii, ještě když se vyplatilo nakupovat devizy (momentálně jsou směnárny levnější než kurz banky pro devizy a občas i než kurz ČNB), jsem chtěl vybrat, ale rozluštit z italštiny (obrazovku s výběrem jazyka jsem ze zvyku odentroval) to omezení se mi nepodařilo, tak jsem zadal částku odpovídající limitu a ono mi to dalo na výběr menší a větší co dokáže poskládat ze dvaceti a padesáti eurovek, tak jsem si vybral. Přišlo mi to jako slušná vymoženost, a to už je pár let.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

platební karty
 
platební karty
platební karty
In collaboration with Osobní bankrot.info.